Płaszcz ze skóry lub ze skórzanymi rękawami

Skórzane płaszcze świeciły prawdziwe triumfy w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Teraz jednak również są modne. Nieco zmieniły się tylko ich fasony oraz stylizacje. Jedno jest pewne – warto pokusić się o zakup skórzanego trencza czy kurtki ponieważ dzięki solidnej tkaninie, z jakiej jest on wykonany będziemy mogli go użytkować przez naprawdę długi czas.

Płaszcze ze skóry możemy nosić właściwie o każdej porze roku (wyłączając oczywiście lato). Skórzany jesienny trencz ochroni nas przed wiatrem, wiosną zaś przed deszczem. Lateksowa przejściówka pasować będzie do klasycznych jeansów, krótkiej spódniczki i legginsów. Sprawdzi się zarówno w mniej, jak też nieco bardziej zobowiązujących sytuacjach. Najbardziej praktyczne są ciemne modele; czerń oraz wszelkie odcienie brązu.

Ciekawym rozwiązaniem są płaszcze wykonane z innych materiałów, których tylko rękawy wykonane są ze skóry. Styliści proponują nam różnorodne miksy deseni. Łączymy więc nie tylko ciemne kurtki ze skórzanymi wstawkami, ale również sztampowe beżowe trencze, jeansowe kurteczki oraz kolorowe kwieciste płaszczyki. Do tych ostatnich dobieramy stonowane ubrania I dodatki – proste jeansy, balerinki I klasyczne torebki.

kurtka-ze-skorzanymi-rekawkamiZimowy płaszcz ze skóry powinien mieć obowiązkowo ciepłe podszycie. Może to być futerko, kożuszek lub polar. Płaszcze z kapturem dodatkowo zdobi futerkowe obszycie kapturka. Do skórzanego płaszcza na zimę pasują klasyczne czarne kozaki na szpilce. Taki zestaw wygląda niebywale kobieco.

Również panowie chętnie sięgają po skórzaną odzież wierzchnią. Męskie kurtki i płaszcze skórzane świetnie prezentują się w duecie z eleganckimi spodniami, ale też i sztruksami. Do kurtki dobrać można modny fantazyjny szalik i czapkę, dzięki czemu stylizacja zyska nieco na oryginalności.

Płaszcze ze skóry pośród ogromu zalet mają również I sporo wad. Przede wszystkim bynajmniej nie są ekologiczne, po drugie zaś – są dość drogie. Producenci odzieży jednak I na to znaleźli rozwiązanie – są nim ubrania z eko skóry. Ekologiczna skóra łatwo się czyści I jest prawie tak samo wytrzymała, jak ta prawdziwa. Kupując eko ubrania nie tylko odciążamy nasze portfele, ale również chronimy zwierzęta.